Akbank Konut Kredisi Faiz Oranları 2019

tarafından
127
Akbank Konut Kredisi Faiz Oranları 2019

Akbank Konut Kredisi

Akbank ev almak isteyen kişilere konut kredisi vermektedir. Akbank konut kredisi başvurusu yaparak ev sahibi olabilirsiniz. Sürekli artan döviz kurları nedeniyle faiz oranları da yükselmektedir. Haliyle ev sahibi olmak isteyen kişiler için işler zorlaşmaktadır. Ev alabilmek için en temel kurallardan birisi tasarruf etmektir. Yediğimiz yemekten tutun, alışveriş işlemlerimize harcadığımız tutarlara tasarruf getirebilirsek ev almamız daha çok kolaylaşır. Biriktirmiş olduğumuz birikimler bir yana, bize destek sağlayacak konut kredileri mevcuttur. Bu kredileri almak faiz oranlarını iyi hesaplamamız gerekmektedir. Bizde bu durumda sizlere güncel faiz oranları, yapılması gereken işleri yazımızın geri kalan kısmında belirteceğiz.

Kısaca Akbank

30 Ocak 1948 tarihinde Akbank, özer sermayeli bir ticaret bankası olarak Adana ilinde kurulmuştur. Kurulduğunda bölgedeki  pamuk üreticilere finansman sağlamıştır. İstanbul da ilk şubesini 14 Temmuz 1950 tarihinde Sirkeci’de açmıştır. 1954 yılında ise genel müdürlüğü İstanbul’a taşınmıştır. Kurulduğu günden itibaren hızla artan şube sayısı, 1963 yılında bankacılık işlemleri otomasyonuna geçmiştir.

[ilgiliicerik icerik_id=”187″]

Akbank Konut Kredisi Faiz Oranı 2019

2019 Akbank konut kredisi faiz oranları değişkenliğini korumaktadır. Her bankada olduğu gibi faiz oranları 1 hafta önceki faiz oranını tutmayabilir. Konut Kredisi almak için Akbank şubesini tercih edebilirsiniz. 27.11.2018 yılı itibari ile geçerli faiz oranı yüzde 2,35 oranındadır. Kredi oranı üzerinden 10 yıllık olmak üzere 100.000 Türk Lirası konut kredisi alacak kişiler 120 ay vade ile aylık toplam 2.504,22 Türk Lirası geri ödeme yapması gerekecektir. Maliyet oranı ise yüzde 2,39 olarak belirtilmiştir.

Bu duruma ek olarak Akbank tarafından;

 • Kullanılan kredi tutarının binde 5’i kredi tahsis ücreti olarak tahsis edilecektir.
 • Ekspertiz ücreti banka tarafından size avans olarak verilip, gerçekleşen fatura tutara göre tarafınızdan tahsil edilir.
 • Banka tarafından yine yapılan kredi hayat sigortası ortalama yıllık prim tutarı kredi tutarınızın binde 16,00’sı kadardır, bu kredi başvuru yapan müşterilere göre değişkenlik gösterebilir.
 • Konut sigortası yıllık ortalama fiyatı 100 TL Dask pirim ücreti ise yıllık ortalama 120 TL tutarındadır. Bu tutar ortalama olarak alınmıştır. Lokasyona veya metre kareye göre değişkenlik gösterebilir.

Akbank Konut Kredisi Kullanma Şartları 2019

Akbank konut kredisini kullanmak için diğer bankalarda da uygulanan prosedür gibi bir kaç şartları yerine getirmeniz gerekmektedir.

 1. 18 veya 18 yaşından büyük olmanız
 2. Kredi notunuzun riskli durumda olmaması. Kredi Notu konu başlığından gerekli detayları bulabilirsiniz.
 3. Sigortalı çalışan olup, kanıtlanabilir geliriniz olması
 4. Çekmiş olduğunuz kredi ile satın alacağınız konutun, mutlaka tapu da konut olarak geçmesi,
 5. Almak istediğiniz konutun iskanı olmak gerekmektedir.

Akbank Konut Kredisi Almak İçin Yapılması Gerekenler 2019

Banka talimatlarına göre başvurunuzun onaylanması için gerekli şartları yerine getiriyor olmanız gerekmektedir. Bu şartlar;

 1. Kredi tutarınızı belirlemeniz,
 2. Bankanın verdiği kredi başvuru formun eksiksiz doldurulması,
 3. Tarafınızdan istenen evrakları belirtilen sürelerde eksiksiz teslim edilmesi,
 4. Banka tarafından verilen ipotek evraklarının tapuya mutlaka teslimi,
 5. Ekspertiz ücretinin karşılanması,
 6. Satıcı ile tapu devir işlemleri tamamlayıp evrakların bankaya iletilmesi,

Akbank Konut Kredisi Başvuru Evrakları 2019

En güncel bilgiyi bankadan alabileceğinizi unutmamanızı isteriz. Banka tarafından istenen evrakları kısaca iletiyoruz;

 1. Kimlik fotokopisi,
 2. fatura ve ikametgah belgesi,
 3. Tapunun fotokopisi iletilmesi,
 4. Gelir belgenizin bankaya iletilmesi

 Görüşlerinizi ve bize sormak istediğiniz tüm soruları yorumlarda iletebilirsiniz.

 

Our Reader Score
[Total: 0 Average: 0]