2019 Ücretsiz Yazar Kasa Pos Veren Bankalar

tarafından
136
2019 Ücretsiz Yazar Kasa Pos Veren Bankalar

Yazarkasa POS,  yazarkasa veya POS adı ile bilinmektedir. İki farklı cihazın bir araya gelmesi durumuna Yazarkasa POS denilmektedir. Halk arasında yeni nesil yazar kasa olarak da adlandırılmaktadır. Kredi kartı veya banka kartı gibi ödeme işlemleri için kullanılmaktadır.  Pek çok işletme tarafından kullanılan cihazdır.

Yazarkasa POS cihazının özelliklerinden bahsedecek olursak eğer, herhangi bir kredi kartı veya banka kartı ile tahsilat işlemi sırasında, gerçekleştirilen ödeme ile ilgili bilgileri GİB yani Gelir İdaresi Başkanlığının veri tabanına iletmesi, anında fiş kesmesi özelliği bulunuyor diyebiliriz. Yazarkasa POS sayesinde yapılan ödemeler kayıt altında tutulup, vergilendirme sürecinde faydalı olmaktadır. Denetimlerin elektronik ortamda kayıt altında olması ve kayıt dışı işlemlerin önüne geçilmesine olanak sağlamaktadır.

Hangi Bankalar Yazar Kasa POS Veriyor?

Yazarkasa POS yani halk adı ile bilinen yeni nesil yazar kasa, günümüzde pek çok banka tarafından işletme sahiplerine belli bir ücret karşılığı verilmektedir. Sizlere yazar kasa pos veren bankalar listesini iletecek olursak;

  • Türkiye İş Bankası
  • QNB Finansbank
  • Denizbank
  • Akbank
  • Yapı Kredi Bankası
  • ING Bank
  • Vakıfbank
  • Halkbank
  • Ziraat Bankası

gibi bankalar cihazı kullanması zorunlu olan işletmelere temin etmektedir. Her yazarkasanın bir fiyatı var. Yazar kasa pos fiyatları ise marka ve modele göre değişkenlik göstermektedir. 200 TL ile 2.000 TL arasında yazarkasa pos cihazları işletme sahiplerine sunulmaktadır.

Ücretsiz Yazar Kasa POS Veren Bankalar 

Yukarıda belirttiğimiz üzere yazarkasanın belli bir ücreti var ancak ücretsiz olarak tüketicilere sunan bankalarda bulunuyor. Genel olarak bankalar işletme sahiplerine pos cihazını ücretsiz olarak temin ediyor ancak ekstra yazarkasa talebinde bulunması durumunda banka ücret talep etmektedir. Ücretsiz yazar kasa pos veren bankalar arasında Garanti Bankası, Teb Bankası ve Vakıfbank yer almaktadır.

Bankaların Yazar Kasa POS Kampanyaları

Ülkemizde pek çok banka bireysel ve kurumsal müşterilere kampanyalar sunmaktadır. Bu kampanyalardan birisi de pos cihazı kampanyasıdır. İşletmelere yazarkasa pos cihaz satışı gerçekleştirmek için bankaların düzenlediği POS kampanyaları bulunuyor. Banka tarafından hazırlanan yazar kasa pos kampanyaları örneği verecek olursak eğer Akbank sunmuş olduğu Ingenico IWE280 yazar kasa pos cihazını 255 TL chip-para fırsatından yararlanabilirsiniz. Ek olarak QNB Finansbank şubelerden Yazarkasa POS tahsilatı kampanyası, Yaı Kredi Bankası POS kampanyaları, Denizbank yeni işletme sahibi olanlar için POS kampanyası gibi pek çok bankanın sunduğu kampanya bulunmaktadır.

Our Reader Score
[Total: 0 Average: 0]