2019 İş Bankası Bireysel Emeklilik Sistemi Başvuru, Başvuru İptali ve Faiz Oranları

tarafından
143
2019 İş Bankası Bireysel Emeklilik Sistemi Başvuru, Başvuru İptali ve Faiz Oranları

Türkiye İş bankası, en eski ve köklü bankalardan bir tanesidir. Bankacılık sektöründe tüketicilere çeşitli finansman destekleri sağlayan İş Bankası, bireysel emeklilik sistemi alanında da hizmetlerine devam etmektedir. İş bankası bireysel emeklilik sistemi 2019 başvurusunu gerçekleştirip emeklilik dönemimde rahat ve ferah bir yaşam tarzı sürebilirsiniz.

Bireysel emeklilik başvuruları pek çok kişi tarafından yapılıyor. İş yerleri için zorunlu olan bireysel emeklilik sistemi hakkında tüm detayları yazımızda bulabilirsiniz.

İş Bankası Bireysel Emeklilik Sistemi 2019

İş bankasının sunmuş olduğu bireysel emeklilik sistemi ile, çalışma döneminizde elde etmiş olduğunuz refah seviyesini emeklilik döneminizde de sağlayabilirsiniz. Çalışma döneminizde elde etmiş olduğunuz kazançların bir miktarını İŞ bankası yatırım fonları değerlendirmesini sağlayabilirsiniz. Bireysel emeklilik devlet tarafından desteklenen bir sistemdir. İş bankası üzerinden yapacağınız birikimler, en iyi yatırım fonlarında değerlendiriliyor. Emeklilik döneminiz geldiğinde yüzde 25 oranında  devre tarafından vatandaşlara katkı sağlanıyor. Emeklilik sisteminde biriken paralar ise emekli olduğunuzda bireye toplu veya maaş olarak ödemesi gerçekleştirilmektedir.

İş Bankası Bireysel Emeklilik Başvuru ve İptali Nasıl Yapılır?

İş bankası bireysel emeklilik başvurusu yapmak istiyorsanız direkt olarak banka ile iletişime geçmeniz gerekmektedir. Ziraat bankasında görevli ilgili kişiye Bes’e dahil olmak istediğinizi belirtmeniz gerekiyor. İş bankası bireysel emeklilik formu ile gerekli belgeleri imzalayarak tasarrufunuzun değerleneceği yatırım fonunu tercih edebilirsiniz. Bu işlemler sonrası bireysel emeklilik sistemine dahil olabilirsiniz. Banka bu süreçte sizlere bilgilendirecektir.

Eğer bireysel emeklilik iptali yapmak istiyorsanız yine banka ile iletişime geçmeniz gerekiyor. Müşteri danışmanları ile görüşerek iptal başvurusunda bulunmak istediğinizi iletmeniz gerekmektedir. Gerekli prosedürler yerine getirdikten sonra iptaliniz gerçekleşir. İş bankası bireysel emeklilik iptali sms üzerinden sizlere bilgi verilebilir. Tüm detayları banka ile görüşünüz.

İş Bankası Bireysel Emeklilik Faiz Oranları ve Getirisi

İş bankası sayesinde bireysel emekliliğe dahil olursanız sisteme ilk girişte tercih ettiğiniz yatırım fonunda değerlendirilecektir. Bu fonlar bankanın uzman kadroları yardımı ile belirleniyor. Yatırım fonu tercihi daha sonra değiştirilemeyecektir. Kısacası iş bankası bireysel emeklilik sisteminde yer alan faiz oranları ve getirisi değişkenlik göstermektedir. Faiz oranları ve getirisi hakkında banka ile görüşüp detayları talep edebilirsiniz.

Bireysel emeklilik ile ilgili sormak istediğiniz diğer soruları bizlere yorumlarda iletebilirsiniz.

Our Reader Score
[Total: 0 Average: 0]