2019 İş Bankası ATM Para Çekme ve Yatırma Limiti

tarafından
147
2019 İş Bankası ATM Para Çekme ve Yatırma Limiti

İş Bankası, Türkiye’de faaliyet gösteren ilk özel sermayeli bankalardan bir tanesidir. Kurulduğu günden itibaren sektöre önemli katkıları olmuştur. Ek olarak müşterilerine ve tüketicilere sağladıkları hizmetlerle bankacılık sektöründe önemli yeri bulunmaktadır. Ülkemizde faaliyet gösteren yüzlerce şubesinin yanı sıra iş bankası ATM, İş Bankası İnternet/Mobil Bankacılık, müşteri hizmetleri, mobil şube gibi çeşitli kanallar aracılığı ile kesintisiz hizmet sunmaktadır.

2019 İş Bankası ATM para çekme ve yatırma limiti ne kadar olduğu sorunun cevaplarını yazımızda ileteceğiz. ATM üzerinden yapılan işlemlerde bankaların uyguladığı belli bir miktar limitler bulunuyor. Bunların detaylarını sizlere aktaralım.

Türkiye İş Bankası ATM Para Çekme Limiti

Türkiye genelinde hemen hemen her noktada İş Bankası ATM’i bulabilirsiniz. Ülkemizin önde gelen bankalarından İş Bankası haftanın 7 günü 24 saat boyunca kesintisiz bankacılık hizmetlerini ATM üzerinden sunmaktadır. Bu ATM’ler üzerinden para çekme, yatırma işlemi, transfer ve ödeme işlemleri gibi çeşitli bankacılık hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. ATM üzerinden gerçekleştirilen para çekme işleminde banka bilgisi dahilinde güvenlik nedeniyle uygulanmaktadır. Olası dolandırıcılık işlemleri için İş Bankası ATM para çekme limiti bulunuyor.

İş Bankasının uyguladığı günlük para çekme limiti diğer pek çok bankada olduğu gibi 2.000 TL’dir. Bu belirtilen limite ilaveten belli bir komisyon ücreti ödemeniz karşılığında 1.000 TL ekstra para çekebilmeniz mümkündür. Bu işlemler için banka ile görüşmeniz gerekecektir.

[ilgiliicerik icerik_id=”2034″]

Türkiye İş Bankası ATM Para Yatırma Limiti

İş Bankası ATM üzerinden para yatırma işlemlerinizde de limit bulunmaktadır. Bu işlem de banka tarafından tedbir amaçlı uygulanıyor. Bankanın uyguladığı günlük para yatırma limiti 20.000 TL’dir. Belirtilen bu tutara kadar para yatırma işlemi gerçekleştirebilirsiniz. ATM üzerinden tek seferde 20.000 TL yatırılamaz. Bu işlemleri 40 banknotlara ayırarak yapmanız gerekiyor. Tek seferde yatırma işlemi değilde bir kaç seferde yatırma işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Türkiye İş Bankası ATM İşlem Ücretleri

İş Bankası ATM üzerinden yapacağınız işlemlerde diğer bankalarda olduğu gibi bazı ücretler alınmaktadır. Bu işlem ücretlerine örnek verecek olursak eğer;

  1. Günlük para çekme limiti üzerinde işlem yapmak istiyorsanız 5 TL çekeceğiniz tutardan kesinti yapılmaktadır.
  2. Diğer ATM üzerinden gerçekleştireceğiniz bakiye sorgulama işlemlerinden 0,27 TL işlem ücreti alınıyor.
  3. Para çekme işlemleri için ise 1,04 ve 1,05 TL işlem ücreti kesintisi yapılmaktadır.

ATM işlem ücretleri hakkında detaylı bilgiyi bankanın web sitesi üzerinden de tekrar kontrol edebilirsiniz.

Our Reader Score
[Total: 0 Average: 0]