2019 Garanti Bankası Bireysel Emeklilik Sistemi Başvuru ve Faiz Oranları

tarafından
144
2019 Garanti Bankası Bireysel Emeklilik Sistemi Başvuru ve Faiz Oranları

Bireysel emeklilik sistemi, kişilerin emeklilik zamanı geldiğinde, çalışma zamanında sahip olduğu refah seviyesinin koruyabilmeleri adına kurulan ve devlet tarafından gerekli destek verilen sistemdir. Bireysel emeklilik sistemine dahil olan kişiler bireyse çalışma dönemlerinde düzenli birikim yaparak, emeklilik zamanları geldiğinde ek gelir elde edebilmektedir. Pek çok bankanın bireysel emeklilik imkanı sunduğunu söyleyebiliriz. Bu bankalar içerisinde yer alan Garanti Bankası bireysel emeklilik sistemi hakkındaki tüm detayları sizlere iletelim.

Garanti Bankası Bireysel Emeklilik Sistemi

Garanti bankası bireysel emeklilik sistemi ile kişilerin bugünkü yaşam standartlarını devam ettirip, ekonomik kaygılardan uzak olup, rahat ve keyifli bir emeklilik dönemi yaşama imkanını bulunmaktadır.

Garanti Bes sistemine dahil olan vatandaşların emeklilik dönemleri için düzenli birikim ve tasarruf yapma imkanı sunulmaktadır. Bireysel emekliliğe dahil olurken tasarrufların ne zaman, ne şekilde ve hangi düzeyde değerlendirileceği sisteme dahil olacak kişi tarafından belirlenmektedir. Garanti Bankası Bes, diğer bankalar ve finans kuruluşlarında olduğu gibi devlet tarafından destek verilmektedir. Bankanın bireysel emeklilik sistemine dahil olduğunuzda 100 TL birikime ek olarak 25 TL devlet desteği alabilirsiniz.

Garanti Bireysel Emeklilik Başvuru ve İptali Nasıl Yapılır?

Bireysel emekliliğe dahil olamak için Garanti Bankasını tercih eden bireyler, sisteme başvuru yapmak için bankaya müracaat etmesi gerekiyor. Garanti Bankası bireysel emeklilik giriş için size en yakın Garanti şubesine gidip başvuru işlemi yapabilirsiniz. Gerekli evrakları temin etmeniz ve imzalamanız gerekiyor. Ek olarak Garanti bankasından maaş alıyorsanız devlet tarafından hayata geçirilen son düzenleme ile birlikte zorunlu olarak sisteme kaydınız yapılmaktadır.

Garanti bireysel emeklilik iptali için yine banka ile görüşmeniz gerekmektedir. Bankanın çağrı merkezi üzerinden de bu işlemi yapabilirsiniz. Bankaya müracaat sonrası iptal talebiniz sisteme girilerek işlemleriniz tamamlanacaktır.

Garanti Bireysel Emeklilik Faiz Oranları 

Garanti Bankası bireysel emeklilik hesaplama işlemleri kişiler açısından önemlidir çünkü emekli olduğunda ne kadar elde edeceğini önceden bilmek istenir. Garanti bankasının bireysel emeklilik getirisi, faiz oranı bireyin tercih ettiği fona göre değişkenlik gösterir. Örnek verecek olursak Garanti bankası bireysel emeklilik faiz oranları hakkında detaylı bilgi almak isteyen bireyler için banka bünyesinde Fon Koçları bulunmaktadır. Bu Koç’lar danışmanlığı sayesinde faiz oranları hakkında detayları öğrenebilirsiniz.

Our Reader Score
[Total: 0 Average: 0]