0

Akbank, Türkiye bankacılık sektöründe bireysel ve kurumsal müşterileri için çeşitli kampanyalar ile finansman desteği sağlayan önemli bir bankadır. Türkiye sınırları içerisinde yüzlerce şubesi bulunmaktadır. Kalite ve müşteri desteğine önem veren Akbank, hizmetlerini kesintisiz hale getirip müşteri potansiyelini arttırmak için Akbank ATM, internet bankacılığı, telefon bankacılığı ve Akbank Direkt uygulaması üzerinden hizmetlerine devam ediyor. Özellikle ATM aracılığı ile her türlü banka işlemlerinin gerçekleştirilebilmesine olanak sağlamaktadır. 2019 Akbank ATM para çekme ve yatırma limiti hakkında tüm detayları aşağıda bulabilirsiniz.

Akbank ATM Para Çekme Limiti

Akbank, müşterilerin hesaplarında olası dolandırıcılık işlemlerinin önüne geçebilmek için işlem limiti uygulamaktadır. Bu işlemlerden birisi de Akbank ATM para çekme limiti işlemidir. Bankanın uyguladığı limitler dahilinde ATM belli bir miktarda para çekebilirsiniz. Çekilemeyen diğer tutar ise güvenle banka tarafından muhafaza edilmektedir.

Bankanın günlük para çekme limiti karta göre 1.500 TL ve 4.000 TL arasında değişkenlik gösteriyor. Belirlenen ATM para çekme limiti üzerinde işlem yapılmak isteniyorsa belli bir miktarda komisyon ödemesi alınmaktadır.

Akbank ATM Para Yatırma Limiti

Akbank, müşterileri için para çekme limitini para yatırma işlemleri için uygulamıyor.  Akbank müşterisi olan kişiler bir gün içerisinde diledikleri kadar hesaplarına para yatırma işlemi yapabilir. Burada dikkat edilmesi gereken işlem ise ATM tek seferde 30 banknot kabul etmektedir. Bu nedenden dolayı yüklü miktarda para yatırmak isteyen kişiler, 30’luk banknotlar halinde işlem yapması gerekiyor.

ATM üzerinden kartsız işlem yapan kişiler için ise bankanın uyguladığı limit bulunuyor. Kişilerin TC Kimlik numarası üzerinden yapmış olduğu para yatırma limiti 19.990 TL olarak belirlenmiştir.

Akbank ATM İşlem Ücretleri

Akbank ATM işlem ücretleri belli bir limitleri aşmanız dahilinde uygulanmktadır. Banka genel olarak;

  • Akbank bünyesinde bulunan müşterilerin belirlenen limit üstünde para çekme işlemlerinde 5 TL işlem ücreti alıyor.
  • Başka bankanın kart borcunu ATM üzerinden ödediğinizde 15 TL işlem ücreti alınmaktadır.
  • Diğer bankalara para transferi işleminde 15 TL ücret alınıyor.
  • 250 TL üzer masraf işlemlerinde ise 20 TL işlem ücreti alınmaktadır.
  • 250 TL altında yapılan masraf işlemlerinde ise 10 TL ücret alınmaktadır.

Bankanın web sitesi üzerinden ATM işlem ücretleri hakkında tüm detaylara ulaşabilirsiniz. Her bankanın ATM ücreti için almış olduğu belli bir işlem ücreti bulunuyor. ATM işlemleri hakkında sormak istediğiniz soruları yorumlarda bizlere iletebiliriz.

Our Reader Score
[Total: 0 Average: 0]

Like it? Share with your friends!

0

Bu yazıya tepkin nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Finansçı

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir